Centrum zdravého pohybu CAMINO je tu pro Vás. Vždy společně hledáme a také, pokud je to možné, řešíme přímo příčinu Vašich problémů. Zároveň však zůstáváme nohama na zemi. Neslibuji Vám zázraky a předně také sděluji limity, které s sebou konkrétní diagnóza nese. Ne pro můj alibismus, ale pro nastavení Vašeho očekávání. S každým klientem společně stanovujeme plán a cíl naší práce tak, aby byl přijatelný pro obě dvě strany, a hlavně reálný a cíl dosažitelný.

 

Každý nově příchozí klient absolvuje na první návštěvě komplexní vstupní vyšetření, kde na základě společného rozhovoru, rozboru držení těla a vybraných klinických testů stanovíme Vaše slabá místa a domluvíme si společně postup a cíl naší práce. To znamená, že vždy pracujeme s celým tělem. Někdy, pokud je za začátku třeba terapii ulehčit, pracujeme z klíčového problému (např. pánevní dno) směrem k problémům přidruženým (např. vadné držení těla, dechový stereotyp, ploska nohy, ...). Základní časová dotace na jednoho klienta je min. 60 minut, včetně dětí zhruba od 7 let. U dětských klientů vždy záleží na individuální schopnosti spolupráce a vše je na společné domluvě. Ze zkušenosti však mohu říci, že děti školou povinné již hodinu zvládají, s menšími dětmi pracuji většinou 30 minut, vyjma vstupní konzultace, která je pro všechny na min. 60 minut, abychom stihli probrat a projít opravdu komplexně vše, co je třeba.

Je mi blízký laskavý a jemný přístup mé velké učitelky fyzioterapeutky Clary Lewitové Fyzioterapie funkce. Dále ženské zavinování a práce s Rebozo technikami od úžasné porodní asistantky Aničky Kohutové. Velmi často do mé terapie prosakují techniky z jógy doplněné o principy zdravého pohybu od mé inspirativní učitelky Lenky Oravcové.  S úspěchem a velice ráda využívám ve své praxi fasciální systém, který dokáže jedinečně reagovat na chronické změny pohybového aparátu. Pracuji tedy se svalovými (myofascial release, fascial manipulation), nervovými (neuromibilizace) i orgánovými (viscerální terapie) tělními obaly, které se spojují do funkčních myofasciálních řětezců. Součátí těchto technik je i specifická práce s chronickými a částečně i akutními jizvami. K prodloužení efektu mé práce dále využívám kineziotape, tuhý tejp i cross-tape. Protože pohybový aparát vnímám jako součást celého těla a duše, respektuji ve své práci psychosomatiku a celostní přístup k řešení obtíží. V této souvislosti nabízím i práci s bylinami, ke které mě vedla od mala moje maminka a dnes mě v této oblasti nádherně inspiruje Vláďa Vytásek. Jsem také poradkyní pro přírodní bylinné produkty české firmy Energy.

O mé kvalifikaci a absolvovaných kurzechse můžete dočíst zde.