Centrum zdravého pohybu CAMINO je tu pro Vás. Vždy společně hledáme a také, pokud je to možné, řešíme přímo příčinu Vašich problémů. Zároveň však zůstáváme nohama na zemi. Neslibuji Vám zázraky a předně také sděluji limity, které s sebou konkrétní diagnóza nese. Ne pro můj alibismus, ale pro nastavení Vašeho očekávání. S každým klientem společně stanovujeme plán a cíl naší práce tak, aby byl přijatelný pro obě dvě strany, a hlavně reálný a cíl dosažitelný.

 

Každý nově příchozí klient absolvuje na první návštěvě komplexní vstupní vyšetření, kde na základě společného rozhovoru, rozboru držení těla a vybraných klinických testů stanovíme Vaše slabá místa a domluvíme si společně postup a cíl naší práce. To znamená, že vždy pracujeme s celým tělem. Někdy, pokud je za začátku třeba terapii ulehčit, pracujeme z klíčového problému (např. pánevní dno) směrem k problémům přidruženým (např. vadné držení těla, dechový stereotyp, ploska nohy, ...). Základní časová dotace na jednoho klienta je min. 60 minut, včetně dětí zhruba od 7 let. U dětských klientů vždy záleží na individuální schopnosti spolupráce a vše je na společné domluvě. Ze zkušenosti však mohu říci, že děti školou povinné již hodinu zvládají, s menšími dětmi pracuji většinou 30 minut, vyjma vstupní konzultace, která je pro všechny na min. 60 minut, abychom stihli probrat a projít opravdu komplexně vše, co je třeba.

Je mi blízký laskavý a jemný přístup mé velké učitelky fyzioterapeutky Clary Lewitové Fyzioterapie funkce. Dále ženské zavinování a práce s Rebozo technikami od úžasné porodní asistantky Aničky Kohutové. Velmi často do mé terapie prosakují techniky z jógy doplněné o principy zdravého pohybu od mé inspirativní učitelky Lenky Oravcové.  S úspěchem a velice ráda využívám ve své praxi fasciální systém, který dokáže jedinečně reagovat na chronické změny pohybového aparátu. Pracuji tedy se svalovými (myofascial release, fascial manipulation), nervovými (neuromibilizace) i orgánovými (viscerální terapie) tělními obaly, které se spojují do funkčních myofasciálních řětezců. Součátí těchto technik je i specifická práce s chronickými a částečně i akutními jizvami. K prodloužení efektu mé práce dále využívám kineziotape, tuhý tejp i cross-tape. Protože pohybový aparát vnímám jako součást celého těla a duše, respektuji ve své práci psychosomatiku a celostní přístup k řešení obtíží. V této souvislosti nabízím i práci s bylinami, ke které mě vedla od mala moje maminka a dnes mě v této oblasti nádherně inspiruje Vláďa Vytásek. Jsem také poradkyní pro přírodní bylinné produkty české firmy Energy.

O mé kvalifikaci a absolvovaných kurzech se můžete dočíst zde.

Nabízené služby

Děti a miminka

Děti a miminka

 • vadné držení těla, skolióza
 • dýchací obtíže
 • funkční plochá noha a zdravý vývoj chůze
 • blokády krční páteře a KISS syndrom
 • handling a stimulace novorozence a kojence
 • konzultace oprimálního vývoje novorozence a kojence

 

Ženy

Ženy

 • stresová inkontinence v jakémkoli věku
 • nespecifické bolesti v oblasti pánve (bolestivá menstruace, bolestivý pohlavní styk)
 • řešení bolestivých stavů v těhotentví, příprava na porod
 • poporodní komplikace (diastáza břišních svalů, bolestivé stavy po epiziotomii/císařském řezu - práce s jizvou, inkontinence a jiné dysfunkce pánevního dna)

Dospělí s bolestmi pohybového aparátu

 

 • akutní poúrazové a pooperační stavy (práce s jizvou)
 • bolesti páteře a kloubů na strukturálním podkladě (artróza, hernie meziobratlových plotének atd.)
 • bolesti páteře a kloubů na funkčním podkladě (tj. bolesti z jednostranného, nadměrného nebo nevhodného zatěžování)
 • bolesti svalů, vč. úponových (např. tenisový loket, skokanské koleno atd.)
 • problémy zapříčiněné vadným držením těla, vč. skoliózy, funkční ploché nohy a syndromu karpálního tunelu
 • dysfunkce temporomandibulárního kloubu a přetížení žvýkacích svalů (poruchy zraku, sluchu a bolesti zubů nejasné etiologie, lupání čelistního kloubu atd.)
 • chronické následky neurologických onemocnění (např. stavy po cévní mozkové příhodě)
 • předcházení problémům v důsledku vadného držení těla a jednostranné zatěže (v práci, při sportu)
 • kondiční program zdravého pohybu pro sportovce i pro všechny, kteří se chtějí dostat do kondice, cítit se lépe nebo plánují hubnout a nechtějí si novým pohybem ublížit

 

Odborné poradenství

Odborné poradenství

 • konzultace týkající se vhodné obuvi, typu ploché nohy u dětí i dospělých
 • konzultace ohledně vhodného sportovního zaměření dětí i dospělých
 • edukace rodinných příslušníků v otázkách manipulace a dopomoci týkajících se jejich blízkých po traumatu, mozkové příhodě atd.
 • ergonomie práce i pracoviště (vč. nabídek pro firmy)

CENÍK SLUŽEB - LUCIE - FYZIOTERAPEUTKA A JÓGOVÁ INSTRUKTORKA

 

INDIVIDUÁLNÍ PÉČE*

275,-/15 min.

   

Vstupní konzultace - anamnéza, kineziologický rozbor, cíle práce, edukace (60/90 min.**)   -

1.250,-/1.750,  

Následující a každá další návštěva - kontinuálně min. 1x za půl roku (25/55 min.)

   600,-/1.100,-  
Ošetření mimo pracovní dobu (mimo PO - PÁ 8:00 -18:00)

příplatek + 400,-

 

Akutní termín (do 3 prac. dnů)

příplatek + 400,-  

Administrativní úkony vyžádané klientem (dle rozsahu)

150 - 250,-  

ONLINE KONZULTACE

U nových klientů + vstupní poplatek 150,- (založení dokumentace atd.). Délka trvání dle dohody a potřeby. Cena uvedena za každých započatých 15 min.

250,-/15 min.  

KINEZIOTAPE/PEVNÝ TAPE/CROOS TAPE

    v rámci konzultace ZDARMA

Pouze aplikace tejpu (bez vstupní konzultace nebo kontrolní návštěvy)

      50 - 200,- dle rozsahu + 150,- aplikace

PODOSKOP - zhodnocení kvality opory plosky nohy

Vyšetření na podoskopu je zpoplatněno jednorázovým poplatkem. V rámci dalších návštěv je pak již použití podoskopu k diagnostice i naší práci vždy ZDARMA.

           jednorázově 300,-

Na všechny nabízené služby možnost zakoupit dárkový poukaz.

Pokud se nemůžete dostavit na domluvený termín terapie, velmi prosíme o včasnou zprávu. Vedeme seznam zájemců o dřívější termín a rádi uvolněné místo nabídneme dalším klientům. Děkujeme.

STORNO POPLATEK od 1. 10. 2023:
Pokud se z domluveného termínu omluvíte v rozmezí 24 až 6 hodin před terapií, prosíme o zaplacení storno poplatku ve výši 50% z ceny terapie. Pokud se neomluvíte nebo omluvíte později než 6 hodin před terapií, prosíme o zaplacení storno poplatku ve výši 100% z ceny terapie.* V CZP Camino provádíme pouze prevenci poruch pohybového aparátu a konzultace.
** Časy jsou uvedeny včetně přípravy pacienta.
Ceny jsou platné od 1. 10. 2023.