Mgr. Zuzana Vančáková, fyzioterapeutka

 

Mgr. Zuzana Vančáková, žena, fyzioterapeutka a skautka, která ráda objevuje svět kolem i sama sebe v různých situacích.

 

Baví mě dobrodružství větší i ta malá a moje práce je toho součástí. Při fyzioterapii se ptáme na otázku PROČ a díky tomu můžeme pomoci svému tělu i sami sobě najít příčinu problému a optimální řešení.

 

 

Tahle společná detektivka a rozřešení zápletky, díky tomu, co jsem se zatím stihla dozvědět a mohu předat dál, mě teda hodně baví!

Baví mě dobrodružství větší i ta malá a moje práce je toho součástí. Mám ráda kontakt s lidmi stejně tak i chvíle, kdy se zastavím s knihou a čajem na klidném místě. V dětství jsem se začala zajímat o anatomii lidského těla, zkoumala jsem, jak to celé funguje a proč to někdy nefunguje, jak by mělo. To mě přivedlo na cestu fyzioterapie u které se mi líbí, že se ptáme na otázku PROČ a díky tomu můžeme pomoci svému tělu i sami sobě najít příčinu problému a optimální řešení. Tahle společná detektivka a rozřešení zápletky, díky tomu, co jsem se zatím stihla dozvědět a mohu předat dál, mě teda hodně baví!

Z mé praxe - studovala jsem Fyzioterapii na Univerzitě Palackého v Olomouci, pracovala na ambulantních zařízeních v Hradci Králové, ve škole a školce pro handicapované děti, podnikala jako fyzioterapeutka ve své praxi a nyní jsem součástí tohoto bezvadného týmu na Kramolně. Můžeme se vidět v odpoledních hodinách či na večerní skupinové lekci. Budu se těšit! :)

Mou vášní je propojení těla a duše. Jedno bez druhého nefunguje, jen na to občas můžeme zapomínat. Tak já jsem tu od toho, abych Vám to mohla připomenout, motivovat ke změně a společně jsme našli pro Vás cestu k vyřešení problému, se kterým přicházíte.

  • Akutní bolesti, první pomoc při pohybu.
  • Poúrazové stavy, edukace a cvičení na doma.
  • Prevence bolesti zad u dětí i dospělých - vadné držení těla, posílení středu těla. (Přijímám do péče děti samostatně chodící od cca dvou až tří let.)
  • Dlouhodobé obtíže, bolesti zad, krční páteře či celkové přetížení.
  • Neurorehabilitace - handicapovaní, rozvíjení, dovedností a sebeobsluhy.
  • Viscerální a plicní rehabilitace - problémy s trávením, polykáním, alergie, astma a další.
  • Skupinové lekce zaměřené především na prevenci bolesti zad, posílení středu těla a dech.

 

VZDĚLÁNÍ A ODBORNÁ KVALIFIKACE

 

2015 - doposud Pracovník ČČK (Český Červený Kříž)
2020 - 2022 Odborné stáže v rámci studia (Domov Sv. Josefa – Žireč, Jánské lázně, Fakultní nemocnice Hradec Králové, Fakultní nemocnice Olomouc, Vojenská nemocnice Olomouc, ambulantní zařízení)
2020 - 2022 Práce v ambulantní ordinaci, Poliklinika Hradec Králové
2020 - 2022 Fyzioterapeut v centru PROINTEPO, s.r.o. – Střední, Základní a Mateřská škola
2023 - doposud Fyzioterapeutka, nemocnice Náchod

KURZY A SPECIALIZACE

Kurz tejpování
Sportovní masér
Odborný kurz Vojtova reflexní lokomoce
Online semináře plicní rehabilitace